התמחרות לפני צו קיום? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 17:35, 12 בינואר 2016

  דירה. האם אפשר לעשות התמחרות מחייבת בין קונים פוטנציאלים לפני קבלת צו קיום צוואה? האם העדר צו קיום (כי לוקח פשוט זמן) צריך להפריע להתמחרות?( ידוע שניתן לערוך הסכם מותנה.) 2.אם עורכים התמחרות, מכח אילו כללים עורכים התמחרות פרטית? יש כללים מחייבים לענייין זה? יש כלללים מקובלים?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:08, 12 בינואר 2016

  תשובות:

  1) כן אבל לא מומלץ.

  2) כן. כי כל העסקה על תנאי, היורשים המוכרים אינם יכולים לתת הערות אזהרה לקונים. לעומת זאת מיסוי מקרקעין דורש שהמסים ישולמו לפי חוק אפילו עדין לא ניתן צו הקיום. המוכרים יישאו באחריות לכל נזק שייגרם לקונה אם העסקה לא תצא אל הפועל.

  3) התמחרות היא עסקה. כללי התמחרות הם חוזה מסוג מיוחד. את הכללים יכול כל עורך התמחרות לקבוע כרצונו אבל הוא צריך שהצד האחר, המתעניינים יסכימו לקבל על עצמם את הכללים האלה.

  4) בנסיבות אלו מומלץ להתעכב עם ההתמחרות לפחות עד לקבלת צו מתאים או עד לקבלת סמכות מתאימה מהרשות המוסמכת.


  2)

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.