מס רכישה בין יורשים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 09:05, 13 בינואר 2016

  שלום רב אנחנו 2 אחים שקיבלנו בצוואה מהאבא דירה ישנה יחידה שלו שהתגורר בה .אבא השאיר גם כסף שהתחלקנו בו. הגשנו בקשה לצו קיום צוואה . אני רוצה לקבל את הדירה ולשלם לאחי חצי מערך הדירה. האם אני חייב במס רכישה על החלק שאני משלם לו , או שיש אפשרות להשתחרר מזה ? והאם אני מחוייב במס שבח. יש לי דירה של שאני מתגורר בה. . תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:52, 13 בינואר 2016

  לו הייתם מתייעצים לפני בקשת צו הקיום ייתכן והיה נחסך מכם המצב הנוכחי והמס הנוכחי. תדעו לפעם הבאה.

  בעקרון עסקת רכישה בין אחים חייבת במס רכישה. אתה תצטרך לשלם מס רכישה. אחיך המעביר לך יוכל להמנע מתשלום מס שבח כיוון שזאת עסקה בדירת ירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.