צו ירושה בהעדר תעודת פטירה או ת. זהות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • עידן

  נשלח ע"יעידן 13:38, 13 בינואר 2016

  איך ניתן לבקש צו ירושה בעניין מוריש שנפטר לפני 1948 ואין לו תעודת פטירה או ת. זהות . כמו כן חלק מהיורשים נפקדים ( עזבו את הארץ) ואין להם ת. זהות . נשאלת השאלה מה עושה היורש שמבקש צו ירושה ??

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:54, 13 בינואר 2016

  יש הוראות לנושא זה בחוק הירושה ובתקנות. בעקרון צריך להגיש בקשה לצו ירושה וגם לנקוט הליך של הוכחת המוות. אותו דבר צריך יהיה לעשות גם לגבי כל יורש שנפטר בינתיים. בהצלחה.

  תגובה
 • 13:16, 28 בינואר 2016

  יש תעודת פטירה וגם תעודת זהוי

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.