התמחרות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דודו

  נשלח ע"ידודו 08:17, 14 בינואר 2016

  הבנתי שנהוג לתת זכות קדימה למשפחה בהתמחרות על נכס עזבון ככל שבן המשפחה נמצא גם בהתמחרות. אלא שכלל זה מעורר לי תהיות: אם למשל בן משפחה ישווה הצעתו בשעת ההתמחרות להצעה הכי גבוהה, יוכל לכאורה אותו מציע להציע הצעה עוד יותר גבוה ואז אין עדיפות ממשית לבן המשפחה בשעת ההתמחרות...האמנם? אז איך זה עובד? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:22, 14 בינואר 2016

  מכירת נכס עזבון בשיטה של התמחרות בין מציעים היא אחת השיטות לחלוקת העזבון. שיטה זאת נועדה להשיג תמורה מירבית ומיטבית לכלל היורשים. יורש זכאי גם הוא להתמודד על רכישה ואם יציע הצעה טובה יותר, יזכה. כעקרון עזבון המנוח אמור להתחלק לפי הסכמה בין היורשים. אם יש הסכמה בין היורשים על המכירה ועל סכום המכירה ותנאי המכירה, יש לנהוג לפי ההסכמה. אם אין הסכמה בין היורשים, יכריע בית המשפט למשפחה. כל אחד מהצדדים הנוגעים בדבר [היורשים, היורש המתמודד, המציע המתמודד] יכול לפנות לבית המשפט למשפחה על מנת שייתן הוראות מתאימות באשר לחלוקת העזבון. עדיף שלא להשתהות בהגשת בקשה כזאת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.