הבן של אחי פלש לדירת אבי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • צדי

  נשלח ע"יצדי 17:29, 16 בינואר 2016

  אבי נפטר לפני כשנה.ובני ולבן אחי יש מחלוקת על הירושה שמתבררת בבית משפט למשפחה. גיליתי שבן אחי פלש לדירת אבי מבלי ידיעתי כבר חודשים מה אני אמור לעשות? האם אני אמור לפעול במסגרת בית המשפט למשפחה. או שזה תיק חדש בנפרד? שידון בבית משפט אחר? אודה לתשובתך תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:16, 17 בינואר 2016

  כיוון שמדובר בסכסוך במשפחה וכיוון מדובר בנכס הנמנה על נכסי העזבון, יש להגיש תביעה בבית משפט למשפחה. בבית משפט למשפחה תביעה בכל נושא רכושי תפתח כתביעה חדשה נפרדת עם מספר אחר ותשולם עליה אגרה בנפרד. מומלץ שלא לעכב תביעה כזאת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.