• 17 בינואר 2016

רישום מוטבים בקופת גמל וקרן פנסיה

חבר אמר לי שקופת גמל וקרן פנסיה עדיף להגדיר מוטבים בחברת הביטוח ולא לרשום אותן בצוואה. האם נכון או שכדאי גם לרשום בצוואה ?

17 בינואר 2016
  • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 17 בינואר 2016

רישום מוטבים בקופת גמל

ההתקשרות של חוסך עם קופת גמל או קרן השתלמות נעשית בכפוף לתקנון הקופה/הקרן. התקנון קובע גם את המוטבים במקרה של מוות ואת האופן בו יש להודיע לקרן/קופה על המוטבים. אמנם היו מקרים בהם בתי משפט קבלו הוראות מוטבים שנקבעו בצוואה ואכפו אותן על קופות גמל או קרנות. אולם אין לסמוןך על כך. יש להקפיד שרישום המוטבים בקרן / קופה יהיה מעודכן. אפשר גם להודיע להן בדואר רשום או באמצעות סוכן רשמי, שרשימת המוטבים תהיה בצוואה שתשאיר אחריך. אבל אם הצוואה לא תקוים, עלולה להיות בעיה.

17 בינואר 2016
    • 18 בינואר 2016

רישום מוטבים בקופת גמל

המון תודה על תגובתך המפורטת ! אני כבר עדכנתי את קופת הגמל במוטבים שלי, אין ויכוח שצריך לעשות את זה בחברת הביטוח והדבר כבר נעשה. אבל השאלה שלי הייתה האם כדאי לכלול זאת גם בצוואה (בנוסף לחברת הביטוח) או שזה יכול ליצור בעיות, למשל אם מישהו מתנגד לצוואה שלי לאחר מותי.

18 בינואר 2016
      • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 18 בינואר 2016

פרוט מוטבים בקופת גמל גם בצוואה

אין צורך או חובה במקרה המתואר לכלול את המוטבים בצוואה עצמה. היות והקפדת לעדכן את המוטבים בקופת הגמל, אפשר להסתפק בציון שיש קופת גמל כך וכך ושיש שם מוטבים.
        אם יש רשימת מוטבים מעודכנת בחברה המנהלת את הקופה, הרי זאת הרשימה המחייבת. התנגדות לצוואה אינה אמורה להשפיע על תשלום לפי רשימת המוטבים.

18 בינואר 2016
        • 18 בינואר 2016

פרוט מוטבים בקופת גמל גם בצוואה

זה מה שרציתי לדעת. אלפי תודות !!!

18 בינואר 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?