אם בן אחי פלש לדירת אבי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • צדי

  נשלח ע"יצדי 18:23, 18 בינואר 2016

  והדירה כרגע במחלוקת ירושה. עכשיו ככול שידוע לי הוא פלש לפני כחודשיים. האם אני יכול להכנס לדירה למרות שהוא שם? האם הוא יכול להרחיק אותי מהדירה? האם הוא יכול להזמין משטרה בתלונה שאני משיג גבול או משהו כזה? אני יכול להתגנב לדירה בזמן שהוא יוצא לעבודה? תודה רבה לך על התשובות

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:55, 18 בינואר 2016

  משטרה לא תתערב אם ה"פלישה" ארעה לפני חודשיים. לגבי שאר השאלות -
  כל התשובות משוערות כיוון שאיני יודע העובדות. אם הענין מהותי, יש לגשת לבית המשפט למשפחה. אם ממילא יש סכסוך בבית המשפט יש להגיש תביעה נוספת לגבי השימוש בדירה. בית המשפט יכול לתת החלטה לגבי הניהול של הדירה והשימוש בה בתקופת הביניים עד שיינתן פסק דין בסכסוך הירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.