ירושת קרובים של ידועה בציבור - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מעיין

  נשלח ע"ימעיין 18:48, 22 בינואר 2016

  שלום רב אבי נפטר לפני כ12 שנים והותיר אחריו אותי- בת יחידה ואת בת זוגתו באותה תקופה שגרה עימו בדירתו ולא עבדה כ10 שנים כאשר נפטר אבי ירשה בת זוגתו את הדירה בה חיו ואני ירשתי דירה קטנה יותר שהיתה מיועדת להשקעה. זאת לאחר שנמצאה מעין צוואה מאולתרת שכתב אבי. שאלתי היא כזאת: לאבי ולבת זוגתו לא היו ילדים משותפים וכאשר בת זוגתו תלך לעולמה ירשו אותה אחיה והדבר מפריע לי. האם ניתן לערער על זכותם של אחיה לרשת את חלקה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:54, 24 בינואר 2016

  מה פרוש "מעין צוואה מאולתרת"? אם המסמך שנמצא הוא צוואה לכל דבר וענין, יש לקיימה. אם אין זאת צוואה כדין יש להתנגד לה או לבקש את ביטול צו הקיום.

  אם קוימה הצוואה כלשונה ואם מהצוואה לא עולה שום דבר שאפשר להבינו כהוראת "יורש אחר יורש", כלומר מי יירש את אלמנתו של אביך, אזי הדירה היא שלה ושלה בלבד. מאותו רגע ואילך אין קשר בינך לבין אותה דירה ואינך יורשת שלה וגם לא תוכלי להתנגד לירושתה.

  השאלה היא האם הדירה כולה היתה של אביך, או שהיה בה חלק של אמך?

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.