בעלות על צוואה לאחר איתורה אצל עורך דין - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • איציק

  נשלח ע"יאיציק 23:03, 22 בינואר 2016

  הוריי נפטרו ומצאתי צוואה שלהם אצל עורך דין.מן הסתם שולם על הכנתה מבעוד מועד. האם הוא חייב למסור אותה ללא תמורה או שמא היא שייכת לו וזכותו להעמיד תנאים?מהם התנאים החוקיים?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:57, 24 בינואר 2016

  צוואה איננה נכס סחיר שניתן להעבירו מאדם לאדם. לפי חוק משעשה אדם צוואה והפקידה אצל עו"ד ומשנפטר אותו עושה צוואה ולא נשמר ממנה עותק אצל אף אדם אחר, יש להוגיע לאותו עו"ד על כך. משהודע לו המצב חייב אותו עו"ד, שהחזיק בצוואה, למסור אותה לרשם לענייני ירושה במחוז מגוריו של המנוח. אם עורך הדין לא עשה זאת ואינו מתכוון לעשות זאת, הרי זאת עברה על החוק.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.