" פרטי החלק שממנו הסתלק " - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מור

  נשלח ע"ימור 12:17, 23 בינואר 2016

  שלום רב, בעת מילוי טופס "צו ירושה מקוון", כאשר ברצוני להסתלק מהירושה, וגם בעת מילוי תצהיר ההסתלקות, נשאלתי מה פרטי החלק ממנו אני מסתלקת, כאשר התשובה צריכה להיענות בחלקיות (שבר). שאלתי היא- האם הכוונה בחלקיות היא מתוך כלל העיזבון, או מתוך חלקי המקורי בעיזבון (כלומר, אם אני אמורה לרשת חצי מהעיזבון ואינני מעוניינת בו כלל, האם עליי למלא 1/2 או 1/1). תודה רבה, מור

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:58, 24 בינואר 2016

  יורש יורש חלק מעזבונו של מנוח. היורש יכול להסתלק מכל מה שירש ואז הוא מסתלק בשלמות או להסתלק רק מחלק ממה שירש ואז הוא מסמן את החלק ממנו הסתלק. בכל מקרה ההתייחסות היא רק למה שאותו יורש אמור לקבל.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.