הסתלקות קטין מירושה. - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מירה

  נשלח ע"ימירה 12:22, 23 בינואר 2016

  בעת פטירת אדם שלא השאיר צוואה, אשר לו רעייה וצאצאים (הן בגירים והן קטינים). אם אחד מיורשיו החוקיים, אשר גילו 17 רוצה להסתלק מהירושה לטובת אימו (רעייתו של המנוח), האם זה אפשרי? תודה רבה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:08, 24 בינואר 2016

  חוק הירושה אינו מתייחס לירושת קטינים כירושה אחרת. אולם חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות קובע שקטין אינו יכול לעשות פעולה משפטית, אלא באמצעות האפוטרופוס שלו. אפוטרופוס טבעי של קטין הוא הורהו. במקרה כמתואר יש צורך באישור של בית המשפט משפחה להסתלקות של קטין בכלל. הסתלקות של קטין לטובת האפוטרופוס שלו היא מצב עוד יותר חריג שבו אמורה להתקיים בחינה מדוקדקת יותר של המצב והנסיבות . השיקול העיקרי -האם יש בהסתלקות כדי להועיל לקטין במנותק מטובתה של אמו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.