שימוש בצוואה ותיקה - על פני צוואה חדשה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 10:01, 28 בינואר 2016

  הוגשה לביה"ש בקשה לקבלת צו לקיום צוואה שרשם הסבא לנכד. כאשר הנכדה מתנגדת לצוואה ,לטענתה ,בשל חשש לאי -כשרות הסב שכתב את הצוואה ,כמה חודשים לפני שנפטר מאירוע מוחי, לבסוף בביהמ"ש הוחלט לפסול את הצוואה. כעת התברר שלנכד נכתבה עוד צוואה על ידי הסב , לפני 5 שנים, בתקופה שהסב עבד בחברה,והיה בריא ותיפקד. האם כיום,יש אפשרות לנכד לגשת ולערער בבימ"ש,באמצעות הצוואה שנרשמה עבורו ,מלפני 5 שנים ? אודה לתשובתך, שרון.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:35, 28 בינואר 2016

  אין שום צורך לערער. בית המשפט קבל התנגדות לגבי צוואה אחת. כעת יכול הנכד לבקש את קיומה של הצוואה הקודמת. כלומר לנקוט הליך של בקשת צו קיום

  תגובה
 • 18:52, 31 בינואר 2016

  ת ו ד ה רבה ,רבה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.