האם חייבים להגיש ערעור על בקשה לצו ירושה או שניתן להתעלם ולהגיש בקשה במקביל? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רינה

  נשלח ע"ירינה 10:02, 28 בינואר 2016

  שלום, בעניין המנוח הוגשה בקשה לצו ירושה (ללא כל צוואה). בידי צוואה שניתנה לי ע"י המנוח. האם אני חייב להגיש התנגדות לצו ירושה? או שאני יכול להתעלם מהבקשה הנ"ל, ולהגיש בקשה נפרדת לצו ירושה עם הצוואה שברשותי? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:44, 28 בינואר 2016

  ראשית - חוק הירושה מחייב אותך להודיע לרשם על קיומה של צוואה בידייך. שנית - את חייבת להגיש מייד בקשה לקיום הצוואה ובמקביל להגיש התנגדות לבקשת צו הירושה מהטעם שיש בידייך צוואה תקפה. לפי הכללים הנהוגים היום אין מספיק רק להתנגד או רק לבקש צו קיום, אלא חייבים לנקוט את שני ההליכים ולשלם אגרות בהתאם. לאחר שיוגשו שני אלה, הרשם לענייני ירושה יעביר את הכל יחד לבית המשפט למשפחה שידון בכל העניינים הללו יחד

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.