שותפה לחשבון בנק מלפני חודשיים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ויקי

  נשלח ע"יויקי 22:31, 2 בפברואר 2016

  שלום! את אמא שלי הכניסו כשותפה לחשבון של קרובת משפחה (בשום מקום לא כתוב שהיא קרובת משפחה) לפני כחודשיים. לפני זה היה לה רק איפוי כוח כשנה באותו חשבון. קרובת משפחה הזאת נפתרה עכשיו. בצו ירושה שנוסח לפני שנים, כתוב שמי שיורש את הכסף בחשבון של אותה קרובת משפחה זה שני גופים אחרים (לא אמא שלי). לקרובת משפחה הזאת אין משפחה, ילדים וכו'. אין לה אף אחד בעולם. מה מגיע לאמא שלי מהחשבון הזה? הכל? 50%? כלום? תודה!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:23, 3 בפברואר 2016

  כל התשובות אפשריות או נכונות. מומלץ להגיע לייעוץ פרטני בענין זה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.