הסתלקות מחלק מירושה (לא מכולה) - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ר

  נשלח ע"יר 00:24, 3 בפברואר 2016

  האם ניתן להסתלק (במסגרת צו ירושה) רק מחלק מהירושה? אם כן, איך זה מתבטא בצו הירושה עצמו? מפורטים בדיוק הנכסים שמסתלקים מהם ואלה שלא ? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:26, 3 בפברואר 2016

  התשובה היא - כן!! המסתלק חייב לפרט בתצהיר ההסתלקות שלו לטובת מי הסתלק - שם מלא ומספר זהות. יש לשים לב - החוק קבוע לטובת מי ניתן להסתלק הסתלקת חלקית) וממה בדיוק הסתלק (יש לציין חלק מדוייק או נכס מסויים) . אם ההסתלקות תתקבל, יציין הרשם בצו הירושה מי הם היורשים, ומי היורש שהסתלק, וממה בדיוק הסתלק אותו יורש ולטובת מי.

  תגובה
 • 16:01, 3 בפברואר 2016

  היית ממליץ לעשות במקום הסכם בין יורשים?

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.