צו ירושה בעקבות מוות של סבתי לפני שנים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 13:37, 5 בפברואר 2016

  עו"ד רונן גדות , שלום וברכה הגעתי לפורום עקב חיפוש למענה , אשמח באם אוכל להיעזר בעצתך סבתי נפטרה לפני 13 שנה בעוד הייתי ילד ועד היום הזה אין כל צוואה ואילו אבי רוצה לתקן את המצב עם אחיו בעקבות סכסוך על מחסן בחצר הדירה ולהוציא צו ירושה כדי שהכל יסתיים על הצד הטוב ביותר ועל פי החוק , הבעיה היא שקיימת אחות מתוך ארבעה שמתנגדת ויוצרת סערה ואיננה בקו הבריאות , חולת סכיזופרניה שמעט עוד מתפקדת בחיי היום יום, שתי שאלות הכיצד אפשר להוציא צו ירושה ללא התערבותה , לדוגמא ללא ידיעתה כי לפי מיטב קריאתי באינטרנט יש לשלוח לכולם הודעות לאישור על כך , האם אפשרי לטעון כי היא לא כשירה לטעון טענות מסויימות , אשמח לפירוט. שאלה נוספת מה העלות הכרוכה בקיום צו הירושה וכמה זמן זה לוקח ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:50, 5 בפברואר 2016

  יידוע של כל יורש על הליך הירושה הוא חובה בסיסית. אם יש אחות חולה כמתואר, יש להודיע על כך וחייב להיות לה אפוטרופוס, שידאג לטובתה. הוצאת צו ירושה היא צורך חוקי. יורש אינו יכול למנוע הוצאת צו ירושה, אלא לכל היותר לטעון שיש צוואה, או שהחלוקה לפי חוק אינה נכונה כי יש עובדה אחרת המשנה מסדר החלוקה שבחוק. לגבי עלות - יש אגרות לפי חוק (תמצא באתר של הרשם) ויש שכר טרחת עו"ד שתלוי בעו"ד אליו פונים ובעניינים בהם יש לטפל.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.