ייעוץ בהכנת צוואה במקרה של יורש בעל חובות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אילן

  נשלח ע"יאילן 15:59, 5 בפברואר 2016

  אני מעוניין להכין צוואה ולהלן הסוגיה שאבקש ייעוץ לגביה. אני גרוש, בבעלותי דירת מגורים אחת והון פנוי להשקעה בדירה נוספת. יש לי שני בנים בגירים. לאחד הבנים (להלן בן1) עומדים צווי עיקול עקב עסק שכשל, ואיני חושב שבמצב ייפתר בקרוב. לבן זה אין דירה בבעלותו. לבני השני (בן2) יש דירת מגורים ואין צרות... ברצוני להכין צוואה אשר תחלק את הנכסים שווה בשווה בין שניהם, אך אני חושש ממצב בו בן1 יפסיד את הדירה לאחר קבלת הבעלות עליה. אני שוקל לרכוש דירה נוספת בהון הפנוי, בכוונה שבן1 יירש אותה בעתיד. בן2 יירש את דירת המגורים הנוכחית. לאור המצב, להלן השאלות: - האם קיימת אפשרות להוריש את 2 הדירות לבן2, כאשר הדירה השניה תימצא בנאמנות אצלו עד סיום בעיותיו של בן1 ועד אז הוא ישכיר אותה ויעביר לבן1 את דמי השכ"ד? - האם ניתן למנות נאמן אשר יחזיק את הדירה השניה או שתיהן? - האם הנכסים אשר בידי הנאמן עלולים להיתבע ע"י הנושים של בן1? - תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:55, 5 בפברואר 2016

  התשובה הקצרה לכל שאלותיך היא - כן! התשובה המפורטת היא - הכנת צוואה כאמור היא ענין מורכב שיש לו מגבלות חוקיות מצד אחד והשלכות חוקיות מצד אחר ויש גם דיני מסים שיש לשקול אותם. אם יש לך הון פנוי, הקצה חלק זעיר ממנו ורכוש לך שרות משפטי טוב - ערוך צוואה מפורטת ומתאימה. אשמח לעזור בנושא, אולם הפורום אינו מסגרת מתאימה למתן ייעוץ ועריכת צוואות כפי שנדרש לך, כיוון יש צורך לרדת לפרטים רבים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.