צוואה הדדית - רישום הנכסים ע"ש - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יואב

  נשלח ע"ייואב 11:42, 9 בפברואר 2016

  שלום לעו"ד, להוריי צוואה הדדית (במות אחד מהם הכל עובר לצד שנשאר בחיים ורק לאחר מות השני הרכוש מתחלק לילדים ככתוב בצוואה). השאלה היא האם במות אחד מהצדדים חייבים ללכת לעו"ד כדי להעביר את הרכוש ע"ש הצד שבחיים (מדובר במס' נכסים)?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:28, 14 בפברואר 2016

  אין חובה ללכת לעו"ד. יש צורך להסדיר את הירושה. מתי ואיך - על כך צריך לחשוב. ואם אין ידע מספיק בעניינים אלה ראוי לפנות ולקבל ייעוץ מתאים (למשל מן החותם מטה) גם לגבי תוצאות של אי עשיה וגם לגבי השלכות מס והשלכות אחרות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.