הסתלקות בעזבון בשווי של חצי דירה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • איציק

  נשלח ע"יאיציק 18:19, 9 בפברואר 2016

  אני ואחי ירשנו בחלקים שווים, 3 דירות ששוווין 1.5 מיליון שח כל אחת ודירה נוספת ששוויה 2.5 מיליון שח(להלן יקראו דירות 3 קטנות ודירה אחת גדולה בהתאמה). אנחנו מעוניינים לחלק את הירושה כך שלי תשאר דירה אחת קטנה(אבל מסוימת מתוך השלש) וחצי מהדירה הגדולה ולאחי 2 קטנות וחצי של הגדולה(הוויתור שלי בפועל הוא על חצי דירה קטנה). מה לציין בבקשה לצו קיום צוואה בסעיף 6: "פרטי החלק או המנה שמהם הסתלק". כמו כן בתצהיר בדבר הסתלקות מעזבון, מה למלא בסעיף: שיעור הסתלקותי מהעיזבון הוא: תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  22:30, 14 בפברואר 2016

  פרוש של "מנה" : נכס מסויים המיועד ליורש מסויים. כלומר עליך לתאר את הנכס המסויים ממנו הסתלקת. שים לב שהתאור הזה יופיע בצו הירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.