שאלה לגבי צו קיום צוואה במקרה של שתי צוואות שחלקן חופפות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • לבנה

  נשלח ע"ילבנה 21:44, 13 בפברואר 2016

  מקרה בו בני זוג כתבו צוואה הדדית. לאחר מות הבעל, לא הוגש צו קיום צוואה. האישה שינתה לאחר מכן את היורשים שירשו את חלקה שלה. כעת האישה נפטרה ויורשי השניים רוצים לממש את שתי הצוואות. כיצד יש להגיש צו קיום צוואה? האם מגישים על הבעל (ואז בחלק של האישה היורשת כותבים את יורשיה) או על שניהם (ובמצב כזה- האם מגישים יחדיו או רק כשמקבלים על אחד ניתן להגיש על השני)?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  22:34, 14 בפברואר 2016

  המלצת הרשם לענייני ירושה: לבקש צו קיום לצוואת הנפטר המאוחר ולאחר מכן לבקש צו קיום לצוואת הנפטר המוקדם. הסבר מפורט יש באתר הרשם לענייני ירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.