אי אפשר למצוא את הבן היחיד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דינה

  נשלח ע"ידינה 17:24, 14 בפברואר 2016

  שלום וברכה. בעלי נפטר לפי מעל לשנה. לבעלי יהיה בן יחיד שעזב את הבית כשהוא היה בשוויץ מלפני יותר 25 שנים (ראוי לציין שלבן של בעלי יש לו אזרחות זרה בנוסף על האזרחות הישראלית). הקשר בין בעלי המנוח לבנו לא חודש מעולם ואף אחד לא יודע היכן הוא אם הוא בחיים או שלא, ולא ניתן לאתר אותו. התחתנתי עם בעלי המנוח מלפני כ 14 שנה, ומעולם לא ראיתי את בנו! כך יוצא שאני היורשת היחידה חוץ מאותו בן שלא היה בקשר עם אביו ואף אחד לא יודע היכן הוא. האם בית המשפט יאשר עבורי צו ירושה על כל העיזבון של בעלי המנוח?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  22:34, 14 בפברואר 2016

  לא.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.