ירושה מאמא לילדים על פי צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דניאלה

  נשלח ע"ידניאלה 20:50, 15 בפברואר 2016

  בחשבון הבנק הכסף רשום רק ע"ש אימי שתחי' ! אימי מודעת לכך שהכסף מיודע רק ל-2 אחים (אח ואחות) האח והאחות מודעים בהסכם בינהם כמה כסף יש לכל אחד ! האם אפשרי לציין בצוואה ע"י עורך דין שהכסף שייך ל-אח ואחות והם בינהם יודעים וסיכמו באמונה כמה יש לכל אחד ? וכמה עולה להכין צוואה כזו אצל עורך הדין? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:28, 17 בפברואר 2016

  בצוואה יכולה אמך לצוות כרצונה. שכר טרחה על הכנת צוואה - יש המלצה בעמוד של פורום זה לגבי שכר טרחת עו"ד עבור הכנת צוואה. בפועל שכר טרחה הוא ענין הנקבע בין עו"ד לבין לקוח בהתחשב בעבודה המסויימת הנדרשת.

  תגובה
 • 21:36, 17 בפברואר 2016

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:28, 23 בפברואר 2016

  השאלה אינה ברורה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.