קבלת מידע על זמן מתאים להוצאת כסף מביטוח חיים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מוטי כהן

  נשלח ע"ימוטי כהן 14:45, 28 בפברואר 2016

  אשמח לדעת מה זמן תקין להוצאת כסף מביטוח חיים שאני מוטב בו בהתאם לירושתה של אימי וצוואתה האם ראשאי מנהל העיזבון להוריד לי את עלות הקבורה והמצבה מכספי ביטוח החיים . כמה זמן לוקח לקבל אישור צו קיום צוואה ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:06, 28 בפברואר 2016

  בעקרון ביטוח חיים איננו חלק מעזבון המנוח, אלא אם נקבע במפורש אחרת בצוואה ובמסמך מתאים לחברת הביטוח. כך שמנהל עזבון אינו אמור לעסוק בו. אם ביטוח החיים איננו חלק מהעזבון, מנהל העזבון אינו יכול לגעת בכספי ביטוח החיים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.