מכרירת דירה שנתקבלה ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אלה

  נשלח ע"יאלה 12:11, 29 בפברואר 2016

  בעלי זה 30 שנה, שפרנסתי אותו, חתם בזיכרון דברים על מכירת דירת הירושה שקיבל זה עתה מאביו על שמו, בלי רשותי. מה עלי לעשות? ואילו אסמכתאות קיימות לעניין? אודה לתשובה ספציפית

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:26, 29 בפברואר 2016

  לפי החוק דירה שקבל בעלך בירושה היא שלו ושלו בלבד, אלא אם יש לכם הסכם יחסי ממון שקובע אחרת. או למשל - אם בעבר הבטיח לך שתמורת התמיכה הכלכלית שאת מספקת דירת הירושה תשמש את שניכם. את יכולה לבחור בין מלחמה לבין השלמה עם המצב.

  תגובה
 • 12:24, 1 במרץ 2016

  איך עושים טכנית?

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.