יתכן וחתמתי על ויתור ללא ידעתי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שמעונה

  נשלח ע"ישמעונה 09:03, 3 במרץ 2016

  שלום רב, אחותי טוענת שלפני כמה שנים אבא החתים אותה על מסמך ואמר שזה על כספי פיצוי שקיבלנו מהביטוח של אמא. רציתי לדעת איך אני בודקת אם אבא שלי החתים אותנו על כך שלא נדרוש את חלקה של אמא ז"ל כל עוד הוא בחיים. ומה הן זכויותיה. תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  10:21, 6 במרץ 2016

  שאלתך מורכבת וקשורה בנושאים שונים, ושאינם דווקא בתחום הירושה. יש לבחון מתי שולמו הכספים? מהו מקור הכספים? באיזו מסגרת הם שולמו? מי היה המבוטח ומי היו מוטבי הביטוח, מדוע שולמו לאביך דווקא ? מי שלם והאם נחתם מסמך כלשהו בקשר לתשלום? מהי משמעות הפעולה שאחותך חשבה שהיא עושה? ועוד שאלות. נראה לי שראוי לגשת לייעוץ פרטני בענין זה בצרוף כל מסמך שיש בענין.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.