ביטול מנהל עיזבון עתידי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רות

  נשלח ע"ירות 11:22, 6 במרץ 2016

  שלום אימי שתבדלא ,ערכה צוואה אצל עוד וקיים שם סעיף שבו הוא ממנה את עצמו למנהל עזבון ! (ללא הבנת משמעות הסעיף) בהנחה שהיורשים מסכימים בניהם על החלוקה : 1. כיצד אפשר לבטל סעיף זה ? , כדי לחסוך בהוצאות. 2. האם ניתן לוותר על שרותיו של מנהל העיזבון בזמן הוצאת צו קיום צוואה . 3. האם הסכם חלוקה בין היורשים בשונה מהכתוב בצוואה יכול להוות בעיה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  14:49, 11 במרץ 2016

  1. לפי נהלים החלים כיום, למרות שיש בצוואה הוראה בדבר מינוי מנהל עזבון, אין מינוי אוטומטי. רשם לענייני ירושה, או בית משפט למשפחה לא ימנה מנהל עזבון, אלא אם תוגש בקשה מיוחדת למינוי שכזה ורק לאחר שיברר האם יש צורך אמיתי במנהל עזבון. במקרים רבים בהם יש הוראת מינוי מנהל עזבון בצוואה, אין בכך צורך אמיתי. גם יורשים יכולים להתנגד למינויו של מנהל עזבון.

  2. מי שעשה צוואה ובה כלולה הוראת מינוי מנהל עזבון והוראה שכזאת מפריעה לו, שיעשה צוואה אחרת ללא הוראה זאת ויבטל את הקודמת.

  3. אם אין הוראה בצוואה שאוסרת או מונעת שינוי מהצוואה בדרך של הסכם יורשים, אין מניעה לעשות הסכם יורשים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.