הליך ירושה לאחר פטירת האב - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גילי

  נשלח ע"יגילי 17:04, 13 במרץ 2016

  לאחרונה אבינו נפטר, ואמנו חולה - חסויה - וחלק מהילדים הם האפוטרופוסים שלה. מה עלינו לעשות כדי להעביר אלינו את נכסי האב (דירה וח-ן בנק)? הדירה רשומה על שני ההורים לאב חשבון בנק יחיד וחשבון בבית השקעות יחיד (לא משותף עם האם) תודה!

  השב
 • 17:08, 13 במרץ 2016

  אציין שלא קיימת צוואה

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  21:28, 13 במרץ 2016

  בהעדר צוואה יחול חוק הירושה, לפי החוק בת הזוג יורשת מחצית מרכושו של המנוח. כיוון שהיא חסויה, אינה יכולה לעשות אתכם הסכם יורשים. ייתכן שבית משפט יאשר הסכם בין הילדים לבין החסויה, אם יימצא שיש בהסכם להיטיב אתה, למשל שכל הדירה תהיה בשמה ואתם תקבלו את הכסף המזומן. עסקה כזאת לא תאושר אם בית המשפט לא ישתכנע שיש בה כדי להיטיב את מצבה של החסויה לעומת המצב לפי החוק. .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.