מימוש צוואה - הליך מול בנקים והבורסה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 21:57, 23 במרץ 2016

  ברצוני לדעת מה קורה במידה וצריך לממש ירושה של אדם שהיה לו חשבון בנק על שמו בלבד עם תיק ניירות ערך - האם יש מיסוי שצריך לשלם כשהיורשים מוציאים את הכסף?, האם יש תשלום עמלה כלשהי או סכום אחר עבור הוצאת הכסף ע"פ צו ירושה? בעבר זוכרת שדיברו בטלויזיה שיש עלויות לא הגיוניות במצבים כאלו ותוהה מה במציאות.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  15:46, 24 במרץ 2016

  אין בישראל מס על הירושה. אולם יורש אינו זוכה ליחס טוב מאשר המוריש. לפיכך יורש ישלם מסים עמלות אגרות והוצאות אחרות כמו המוריש. כיוון שהחזקת ניירות ערך היא פעולה כלכלית במסגרת חוזה עם הבנק, יש לבדוק מה קבוע בהסכם עם הבנק.

  תגובה
 • 19:20, 30 במרץ 2016

  מה הצעדים המומלצים ע"מ למנוע במקרה של מימוש צוואה הכרח של מכירת תיק הניירות ופיזורו בין היורשים תוך פרק זמן X? הרי שבמקרה של פטירה במצב בו יש ירידות בשוק לא רצוי למכור ועדיף שהיורשים יוכלו להפעיל שיקול דעת בנושא מועד המכירה הכדאי. האם יש אפשרות של העברת בעלות על התיק כירושה? מה הן האופציות האפשריות ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  23:15, 31 במרץ 2016

  ככלל צוואה תבוצע לפי הסכם בין יורשים. יורשים יכולים להסכים על אופנים ודרכים ומועדים לביצוע הוראות שבצוואה. אם יש מנהל עזבון אפשר לפנות אליו בדרישות. אם אין - אפשר לפנות לבית משפט למשפחה שייתן הוראות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.