בעל אזרחות כפולה שלא הותיר צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 14:45, 24 במרץ 2016

  האם כאשר ישנם נכסים בצרפת ובעל הנכסים שנפטר מקום מושבו הוא ישראל אך הוא בעל אזרחות כפולה צרפתית וישראלית הנפטר לא הותיר צוואה האם חלים דיני מדינת ישראל או דיני צרפת?? האם יש הבדל בין מקרקעין למטלטלין במקרה של ירושה במדינה זרה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  15:43, 24 במרץ 2016

  נראה שעלה על נכסים יחול דין הירושה במקום המצאם. לכן מומלץ להתייעץ עם עו"ד העוסק בדיני ירושה בצרפת.

  תגובה
 • 23:22, 28 במרץ 2016

  האם אדם בעל אזרחות כפולה צרפתית וישראלית שמקום מושבו היה בישראל ושנפטר בישראל והשאיר צוואה בישראל. איזה דין יחול לפי המקרקעין האם רוב הסיכויים שיחילו על המקרקעין את מה שקבעה הצוואה שהשאיר או יתעלמו מהצוואה וילכו לפי הדין הצרפתי?

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.