זכויות ירושה של בעל שקיבל ירושה ונהרג - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • תמר

  נשלח ע"יתמר 17:21, 31 במרץ 2016

  שלום רב, בעלה של אחותי נהרג. אביו, שנפטר שנה לפניו, השאיר צוואה שהחלק שלו בדירתו מורש לבנו (בעלה של אחותי ) רק לאחר מותה של אישתו ( אמא של בעלה של אחותי). שאלתי - אימו של בעלה של אחותי נפטרה בתקופה האחרונה, האם אחותי יורשת החלק של בעלה עפ צוואת אביו, גם לאחר שבעלה נפטר לפני מספר שנים? (וזאת בגלל שאימו נפטרה רק לאחרונה וצוואת האב נכנסת לתוקף)

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  23:10, 31 במרץ 2016

  שאלתך אינה ברורה. האם מדובר במצב של יורש אחר יורש: האב מוריש לאם וקובע שהבן יירש לאחר מות האם, או שהאב מוריש לבן אך הירושה תכנס לתוקף רק לאחר מות האם?

  בכל מקרה במקרים כאלה של אי בהירות, יש לעיין בצוואה בשלמותה ולברר רקע עובדתי.

  תגובה
 • 21:51, 2 באפריל 2016

  האב הוריש לאם וקבע שהבן ירש לאחר מות האם. האם נפטרה לאחרונה, הבן נפטר לפני מספר שנים. האם למי שירש את הבן בזמן מותו לפני מספר שנים יש זכות לתבוע היום את הירושה הנוספת שהתקבלה בעקבות פיטרת האם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.