שינוי צו ירושה שניתן לפני שנים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • זאב

  נשלח ע"יזאב 11:34, 3 באפריל 2016

  לפני 16 שנים קיבלנו צו ירושה. לאחר פחות משנה אחד היורשים אחי , ויתר על חלקו וזכויותיו בירושה. עכשיו אני מבקש לעשות שינוי בצו הירושה.האם צריך את הסכמתו המחודשת.תצהיר הויתור ניתן בבית משפט שלום.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  20:42, 3 באפריל 2016

  אמנם כל עוד לא חולק העזבון בפועל אין הגבלת זמנים על שינויים בירושה. ובכל זאת לדעתי אם אתה לא עשית דבר 16 שנים משיקוליך וכעת השתנת דעתך, ייתכן מאוד שגם הוא שינה את דעתו. לדעתי אחרי 16 שנים בהן לא נעשה דבר, ראוי לברר שוב את דעתו של המסתלק.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.