מה תוקף צוואה שנכתבה בארץ לגביי חו"ל? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ר.ב.

  נשלח ע"יר.ב. 15:13, 4 באפריל 2016

  דודוה שלי (אחות של אמא) ללא ילדים השאירה צוואה שנכתבה בארץ אצל עו"ד אשר מונה למנהל עיזבון לבקשתה. הצוואה רשומים שמות היורשים (בני/בנות האחים של דודה שלי כלמור אחיינים) וגם הנכדים בני היורשים . בצוואה מפורט סכום לכל נכד ומה שנותר יחלוק עם 8 יורשים. המוחנ גרה גם בפרנקפורט ובצוואה לא רשמה כלום על הבנקים והסכים שקיימים בגרמניה. האם צוואה שנכתבה בארץ תקפה גם לגרמניה או רק יורשים בקשר דם זכאיים לירושה בגרמניה. 2 מהיורשים אינם קישרי דם .אחד מהם בעל של בת אח של המנוחה והשניה אישתו של בן אח של המנוחה. מנהל העיזבון טוען שאין זכות למי שלא קשר דם לקבל כספים המגיעים בגרמניה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  22:12, 4 באפריל 2016

  אם הדודה חיה ונפטרה בישראל יחול לדעתי חוק הירושה הישראלי ואזי היורשים יירשו לפי הצוואה. אולם - אם בדין הגרמני יש הוראות אחרות או סותרות לחוק הירושה שלנו ייתכן שהן גוברות משום שמדובר בנכסים בגרמניה. יש להתייעץ עם מומחה לדין ירושה החל בפרנקפורט. שים לב - תתכן טענה, שהמנוחה השמיטה בכוונה את הנכסים בגרמניה מצוואתה, משום שבקשה שיחול עליהם הדין הגרמני או משום שהשאירה צוואה בגרמניה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.