ברור לגבי מימוש צו קיום צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 21:41, 4 באפריל 2016

  שלום, הדודים עשו צוואה הדדית. הדודה נפטרה, יש צו קיום צוואה. הדודה הורישה את חלקה לכמה יורשים. נכתב בצוואה, שלאחר מותה יחולק חלקה שהם 50% מסך הכספים המשותפים לאותם יורשים הרשומים בצוואה. בבנק נאמר לנו שעל כל היורשים לבוא ולבקש יחד לממש את הצוואה. אך, לא כל היורשים מבקשים לממש עכשיו את הנכתב בצוואה והם ממתינים לממש את הצוואה של הדודה לאחר פטירתו של הדוד. מה האפשרויות העומדות בפני אותם יורשים המבקשים לממש את הצוואה כשיש צו קיום הצוואה כבר עכשיו (כפי שנרשם בצוואת הדודה). האם בית משפט יכול לתת צו המורה לבנקים להעביר את חלקם היחסי של הכספים המגיעים לאותם יורשים שמבקשים לממש את הצוואה? בברכה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  22:16, 4 באפריל 2016

  בנקים בישראל נוהגים במימוש צוואות לדרוש שכל היורשים יתייצבו בבנק ויודיעו על רצונותיהם. הם מסתמכים על סעיף בחוק הירושה. כאשר אין הסכמה בין היורשים יש לפנות לבית המשפט למשפחה שייתן הוראות לגבי הכספים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.