גילינו צוואה נוספת מאוחרת יותר לגבי רכוש בחו"ל לאחר שכבר קיבלתנו צו לקיום צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 15:54, 5 באפריל 2016

  כשנפטרה אימי הוצאנו צו לקיום צוואה על רכושה בישראל ובחו"ל. לאחר כשבועים ציום הוצאת הצו לקיום הצוואה גילינו בחו"ל צוואה נוספת שהיא השאירה בעת ביקורה שם, על אף העובדה שהיא חיה רוב שנוטתיה בישראל ונפטרה בישראל. למעשה הסתבר שישנה עוד צוואה שהיא השאירה בחו"ל רק לגבי רכושה בחו"ל. אם הוצא בישראל צו לקיום צוואה על רכוש בארץ ובחו"ל לפי הצואה המוקדמת . ולאחר שהצו הוצא בארץ התגלתה עוד צוואה נוספת בחו"ל מאוחרת יותר. מי יכול לדון בצוואה החדשה בית משפט בחו"ל או בארץ? אני מדגיש שהצוואה הופדה בחו"ל למרות שאימי חיה בשנותיה האחרונות בישראל ורק בביקור לפני שנתיים היא כתבה את הצצואה שמבטלת את הצוואה אותה הצגנו לרשם.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  17:37, 5 באפריל 2016

  יש להתייעץ עם מומחה לדין הזר - דין הירושה במקום המצא הנכסים - איזה דין ירושה יחול ויש לפעול בהתאם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.