קיום צוואה אצל רשם הירושות בנוגע לרכוש בחו"ל והתנגדות לצוואה בחו"ל - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ארנון

  נשלח ע"יארנון 19:30, 7 באפריל 2016

  אמי נפטרה והשאירה רכוש בחו"ל ארגנטינה ובישראל . קיבלנו אישור מרשם הירושות לגבי קיום צוואה של רכוש בחו"ל קרי רשם הירושות אישר את קיום הצוואה ללא התנגדות. האם צריך לקחת לחו"ל תרגום של הצוואה או שניתן להסתפק בפסק של רשם הירושות ולא צריך לתרגם את הצוואה לשפה הזרה? אגב במקרה של התנגדות לגבי קיום הצוואה בחו"ל היכן מגישים את ההתנגדות בישראל או בחו"ל??

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  19:58, 7 באפריל 2016

  אי אפשר להפריד בין הצו שנתן הרשם לקיום לבין הצוואה המקויימת. שניהם יחד מרכיבים את המסמך המכונה "צו קיום". התנגדות בישראל יש להגיש לפי חוק הירושה. לגבי המצב בארגנטינה - יש לברר מה הדין שם קובע.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.