מתי רשם יפנה לבית המשפט לענייני משפחה את הדיון? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 07:55, 8 באפריל 2016

  במידה ויש רכוש הנמצא בחו"ל האם במקרה זה אuטומטית הדיון עובר לבית המשפט לענייני משפחה או שהרשם גם מוסמך להוציא צו בנושא. שהרי לפני רשם לא ניתן להוכיח את הדין הזר. האם כאשר ישנם צוואות סותרות האם גם אז יפנה את הדיון לבית המשפט לענייני משפחה? על אף שלא הוגשו התנגדויות.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  13:16, 10 באפריל 2016

  קיומו של רכוש בחו"ל איננו בפני עצמו עילה לאי מתן צו קיום על ידי הרשם לענייני ירושה. הרשם יכול להתייחס רק לצוואה שמוגשת אליו לשם קיום. אם מוגשות בקשות לקיום צוואות שונות של אותו אדם, יועברו כל אלה לבית המשפט. יתבקש כל מגיש צוואה להתייחס לקיומה של האחרת ולהגיש התנגדות, או להסכים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.