צוואה שמחלקת רכוש לפי מדינות: רכוש ישראל הולך לבן הראשון ורכוש בחו"ל הולך לבן השני - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אלינור

  נשלח ע"יאלינור 13:31, 8 באפריל 2016

  מעולם לא ראיתי איך צו קיום צוואה ניראה ולכן רציתי לשאןך במידה וישנה בצוואה של הנפטר חלוקה של רכושו לשני בניו לפי חלוקה למדינות : על פי הצוואה כל הרכוש בישראל חולק לבן האחד ואילו כל הרכוש בחו"ל חולק לבן השני. האם הרשם לענייני ירושות מציין בהחלטתו (בצו קיום הצוואה) איך חולק הרכוש על פי בצוואה בין שני הבנים קרי איזה בן קיבל את הרכוש באיזה מדינה. או שהוא פשוט מאשר את כל הצוואה כמכלול ולא מפרט מה כתוב בצוואה כך שבחו"ל שוב יכולה להתנהל פרשנות על נוסח הצוואה ואף ניתן לפתוח את הנושא מחדש?? האם הרשם בצו לקיום צוואה רק מציין כי יש לקיים את הצוואה כמו שהיא או שהוא מציין בצו לאיזה מין הבנים ניתן הרכוש בחו"ל ולאיזה בן ניתן הרכוש בחו"ל.האם רשם הירושות יכול להוציא צו לקיום של חצי מהצוואה או רק על הצוואה כולה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  13:20, 10 באפריל 2016

  רשם לענייני ירושה מקיים צוואה כלשונה ואין לו סמכות לפצל צוואה, או לאשר רק חלק ממנה. צו הקיום מורה שצוואת המנוח מיום זה וזה (עם ציון שם מספר זהות ותאריך פטירה של המוריש) היא בתוקף ומצורף לצו העתק של הצוואה. אין לרשם סמכות לפרש תכני צוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.