כיצד מחלקים צוואה אם יש אחות למחצה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • חגית

  נשלח ע"יחגית 07:29, 10 באפריל 2016

  אבי נפטר והוריש את הדירה שווה לכל ילדיו בינהם גם ביתו מנשואיו נראשונים. ובצוואה הדגיש כי במידה ואימי בחיים תקבל רק את הפנסיה ולא יהיה לה כל חלק בדירה. אמי נפטרה כ-4 שנים לפניו ולא השאירה צוואה (אמי לא התגוררה איתו כבר יותר מ 7 שנים (הם רצו להתגרש היא עזבה לגור אצל אחד הילדים ואח"כ לבית אבות) הם לא ראו אחד את השניה ואל היו בקשר כ 7 שנים עד מותם. שאלתי היא האם כעת שאנו רוצים לבצע קיום צוואה למכור את הדירה ולחלקה - האם לביתו מנשואיו הראשונים מגיע חלק שווה לשלנו או רק מהחצי שלו (כלומר האם חצי דירה שייכת לאימי ומתחלקת רק בין ילדיה ולאחות למחצה לא מגיע חלק )?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  13:23, 10 באפריל 2016

  היות וההורים לא התגרשו, הרי שבמותה של אמכם, מחצית רכושה עבר לאביכם והמחצית השניה של רכושה חולק ביניכם - ילידה הביולוגיים. כל מה שהיה של אביך בשעת מותו וכל מה שהגיע לו בשעת מותו יחולק בחלקים שווים בין כל ילדיו של אביך - כולל מה שאביך קבל בירושה מאת אמך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.