מנהל עיזבון בצוואה הדדית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שמואל

  נשלח ע"ישמואל 10:22, 10 באפריל 2016

  האם בצוואה הדדית, בסעיף המציין שבן הזוג הנותר בחיים הוא מנהל העיזבון והמוציא לפועל של הצוואה, יש צורך לציין שהוא ׳נאמן׳, או שציוּן כזה עלול לסתור את זכאוּתו בצוואה ולהפריע לזכאוּת הזו?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  13:26, 10 באפריל 2016

  "מנהל עזבון" הוא בעל תפקיד לפי חוק הירושה. "נאמן" הוא בעל תפקיד לפי חוק הנאמנות. לכל אחד מהמונחים יש משמעות אחרת ותכלית שונה ויש להקפיד בשימוש במונחים אלה. מנהל עזבון יכול להפוך נאמן לרכוש לטובתם של אנשים מסויימים, לאחר שהשלים את פעולת חלוקת העזבון. מנהל עזבון מחייב מינוי מיוחד ומפורש של הרשם לענייני ירושה או של בית המשפט למשפחה. נאמן יכול להתמנות בצוואה או בחוזה.

  תגובה
 • 15:02, 10 באפריל 2016

  תודה. אך בתשובה אין התייחסות לשאלה שלי - האם ציון המונח ׳נאמן׳ בצוואה הדדית עלול לסתור את זכאותו של בן הזוג הנותר או להפריע לזכאות?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  20:15, 10 באפריל 2016

  אי אפשר לענות לך במסגרת פורום כזה. אתה מבקש תשובה לגופה של צוואה מסויימת. מתן תשובה שכזאת מחייב בחינה של הצוואות וייתכן ברורים עובדתיים נוספים . עליך לפנות לייעוץ פרטני.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.