האם אפשרית הסתלקות מחלק מהצוואה לא מכל הרכוש שניתן בצוורה אלא רק מרבע ממנו או מחצי ממנו לא הסתלקות מוחלטת - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אלינור

  נשלח ע"יאלינור 17:50, 11 באפריל 2016

  אמי שנפטרה החליטה שלא להשאיר לנו הילדים דבר מרכושה אלא להעביר 100% מהרכוש לאבא שלי. האם כשאבא שלי ניגש לרשם הירושות כדי לקבל צו לקיום צוואה הוא יכול להחליט שהוא מוותר על חצי מהרכוש שאמא שלי הותירה לו והעביר רבע מהרכוש שקיבל מאמא שלי לאחותי ולהעביר עוד רבע נוסף לי?? כדי שגם אנחנו כבר נוכל להנות מהכספים שהותירה אימי. או שעליו לעשות הסכם מתנה נפרד כדי להעביר לנו חצי מהרכוש של אמא.?? האם אבא יכול להסתלק מהצוואה באופן חלקי רקמחצי מהדירה שקיבל מאמא? האם ניתן להסתלק מהצוואה רק אם הוזכרנו כנהנים בצוואה או שאפילו אבי יכול להתסלק מהצוואה עבור אדם זר שהוא בקושי מכיר למשל לטובת השכן שלו??

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  13:40, 12 באפריל 2016

  אם אין איסור בצוואה יכול אביך להעביר במתנה כל מה שקבל או חלק מזה. כן הוא יכול - לפני שניתן צו קיום לצוואה - להסתלק מחלק ממה שקבל לטובת ילדי המנוחה. אביך אינו יכול להסתלק לטובת אדם שאיננו ילד / ילדה של המנוחה או אח/אחות שלה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.