האם ניתן להוציא שלוש צווי קיום נפרדים על שלוש צוואות נפדות המתייחסות למקומות שנים בעולם כשלכל מדינה נכתבה צוואה נפרדת ? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אלינור

  נשלח ע"יאלינור 21:10, 12 באפריל 2016

  מדובר באדם שמקום מושבו האחרון היה ישראל ושהוא היה בעל עסקים חובקי עולם בשלוש מדינות, האם ניתן להוציא שלוש צווי קיום על שלוש צוואות שכתב אותו אדם בשלוש מדינות שונות כאשר בכל צוואה מוזכר רכוש שיש לו במקום אר בעולם?? רשם לבדו יעשה זאת או שהוא יעביר זאת מייד לבית המשפט?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  11:37, 13 באפריל 2016

  בהתאם ובכפוף לדיני הירושה בכל מדינה ניתן להוציא 3 צווי קיום בשלוש מדינות שונות. כאן בישראל גם כן ניתן לקיים צוואות שנעשו מחוץ לישראל ובתנאי שאותן צוואות ניתנות לקיום בישראל.הרשם לא יאחד את שלוש הצוואות, אלא ידון בכל אחת בנפרד.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.