חילוקי דעות לגבי מימוש סעיף ספציפי בצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 22:32, 12 באפריל 2016

  שלום רב. בצוואתה של אימי ז"ל נכתב באחד הסעיפים כי במידה ויתקבלו בעתיד כספי פיצויים בגין נכס מגרמניה מתקופת השואה, 2 מיליון ש"ח ראשונים אני אקבל, והיתרה תחולק שווה בין שלושתינו. מבדיקה ראשונית עולה ששווי הפיצוי יעלה במעט על 2 מיליון, אם בכלל. מימוש הפיצוי אינו ודאי כלל ודורש עורך דין בקי בתחום. אני איתרתי עורך דין שזה תחום עיסוקו הספציפי ושעומד בתנאים הנדרשים, אחיותי לא עשו דבר בנדון. עתה, שמתבקשת חתימת שלושתינו להסכם שכ"ט 20% שהינו על בסיס הצלחה בלבד (דהינו לא עולה דבר לאף אחד, אלא רק אם יתקבל פיצוי בפועל), הן אומרות שלא תחתומנה אלא בתנאים מסוימים. מתקבל הרושם שהיות והן חושבות שחלקן יהיה קטן, אם בכלל, הן מנסות לעכב ולטרפד את ניסיון המימוש כדי שלא אראה דבר, או לחילופין לסחוט תנאים. השאלה היא מה קורה אם הן מסרבות לחתום על ההסכם עם העורך דין ולא מציעות מישהו אחר? או לחילופין מציעות עורכי דין לא מתאימים במטרה שאני בסוף לא אראה דבר, כי גם כך אין להן מה להפסיד? יצויין שיתר סעיפי הצוואה מומשו כבר בהסכמה וזה הסעיף היחיד שנותר. מה עליי לעשות? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  11:39, 13 באפריל 2016

  חתום לבד על הסכם שכר טרחה ופעל לבד. לאחר שההליך יתחיל תצטרכנה אחיותיך להביע עמדה בכתב .

  תגובה
 • 12:06, 13 באפריל 2016

  תודה רבה רונן.

  מעריך את הזמן שהקדשת לענות על השאלה.

  שיהיה לך ולמשפחתך חג פסח שמח.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.