קיום צוואה שהופקדה בחו"ל על נכס ספציפי שנמצא בחו"ל כשהמצווה הינו אדם שמקום מושבו האחרון ישראל - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אביטל

  נשלח ע"יאביטל 14:30, 14 באפריל 2016

  האם ניתן לקיים צוואה שהופקדה בחו"ל על נכס ספציפי בחו"ל בישראל, או שבית המשפט הישראלי יעדיף לשלוח את המשפחה לבית משפט בחו"ל כדי להדיין שם כי מדובר בנכס שממוקםבחו"ל? מדובר באזרח ישראל שנפטר בישראל. והשאיר צוואה נפרדת על נכסים שהיו לו בחו"ל והשאיר צוואה נוספת נפרדת בישראל על נכסים שלו בישראל?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  18:45, 14 באפריל 2016

  אפשר לקיים את שתי הצוואות בישראל. הבעיה - אכיפת צו קיום ישראלי במדינה זרה. לפיכך מומלץ קודם כל להיוועץ במומחה לדיני הירושה של אותה מדינה בה נמצא הנכס הזר מהי הדרך העדיפה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.