שתי דירות וצוואה כללית וצוואה ספציפית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אהרון

  נשלח ע"יאהרון 15:48, 14 באפריל 2016

  ישנה צוואה כללית שבא השאירה אימי את כל הרכוש שלה הכולל דירה גדולה ודירה קטנה לאחי בלבד. שתי הדירות בהתחלה בצוואה הראשונה הושארו לאחי בצוואה. אולם לאחר מכן היא החליטה לנגוס בצוואה שהשאירה לו שלו ע"י השארת צוואה שניה על נכס ספציפי (על הדירה הקטנה) שהיא תישאר עבורי. מה קורה עם הצוואה הראשונה שכתבה אימי האם היא עדיים בתוקף? והאם אפשר לקיים את שתי הצוואות בו זמנית?בצוואה השניה אמא שלי לא כתבה מה ייעשה בדירה הגדולה היא רשמה זאת רק בצוואה הראשונה. האם הצואה הראשונה עדיין תקויים באופן חלקי לגבי הדירה הגדולה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  18:49, 14 באפריל 2016

  חוק הירושה אינו שולל מצב שכזה. הצוואה המאוחרת תגבר על הצוואה המוקדמת ככל ששתיהן עוסקות באותו נכס. נכסים שאינם מטופלים בצוואה המאוחרת יעברו בירושה לפי הצוואה המוקדמת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.