זכויות יורשים בנכס עיזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שמואל

  נשלח ע"ישמואל 19:36, 14 באפריל 2016

  בית מגורים השייך לשני יורשים לפי צו ירושה(בחלקים שווים), נינעל על ידי אחד היורשים ובכך נימנע מהיורש השני להיכנס לבית. מה היורש השני יכול וצריך לעשות כדי להחזיר לעצמו את זכויותיו בבית? האם יש מקום לפנות למשטרה, ובאיזו האשמה? האם תפקיד המשטרה ובסמכותה להחזיר ליורש השני את היכולת להיכנס לבית? האם אחד היורשים רשאי להשכיר את הבית בלא הסכמה של היורש השני? האם אחד היורשים רשאי לפרסם הדירה למכירה בלא הסכמה של היורש השני?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  21:05, 14 באפריל 2016

  הכלל הוא, שלאחר שניתן צו הירושה היורשים הם בעלים במשותף. כשהיורשים הם בעלים במשותף בחלקים שווים, יורש אחד אינו זכאי לשלול זכויות או למנוע שימוש מהיורש האחר, או להשתמש שימוש כלשהו בדירה ללא הסכמה של היורש האחר. בהעדר הסכמה יש לפנות לבית משפט.. אשמח לעזור. .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.