האם מוסמך ביהמ"ש בישראל לדון בירושתו של אדם שהשאיר נכסים הן בארץ והן בחו"ל? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • חיה

  נשלח ע"יחיה 23:34, 14 באפריל 2016

  האם מוסמך ביהמ"ש בישראל לדון בירושתו של אדם שהשאיר נכסים הן בארץ והן בחו"ל? נאמר כי צו קיום הצוואה של בית משפט ישראלי לא חל על רכוש בחו"ל? האם הוא חל גם נכסים בחו"ל או רק על נכסים בישראל?? ביהמ"ש מוסמך לדון בירושתו של אדם, באשר לנכסים, אשר השאיר בארץ זה ברור, האם הוא מוסמך לדון גם בנכסים שהשאיר בחו"ל?? מה עלי לעשות כאשר ישנה צוואה על רכוש בחו"ל האם עלי להגיש צו לקיום צוואה בארץ או בחו"ל?? אותה בארץ או בחו"ל

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  21:32, 17 באפריל 2016

  בית המשפט בישראל מוסמך לדון בירושתו של אדם שהשאיר נכסים בחו"ל. תמיד מומלץ לבדוק עם מומחה לדיני ירושה במדינה בה אותם נכסים האם יתקבל בקלות צו ירשה מישראל.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.