ישנן מדינות שאינן מכבדות צווי קיום צוואה מישראל - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אפריים

  נשלח ע"יאפריים 00:45, 15 באפריל 2016

  אם קיימים נכסים בחו"ל, . ייתכן ויהיה צורך לקיים את הצוואה גם בחו"ל, כלומר לפנות לבתי המשפט בחו"ל שם חלים דיני ירושה שונים מאלה שבישראל וייתכן אף שצו הירושה שהוצא בישראל לא יוכר בחו"ל (ישנן מדינות שאינן בהכרח מכבדות את צווי הירושה הישראלים; כך באנגליה ובחלק ממדינות ארה"ב) ולכן האם מראש לא כדאי להתעלם ממקום מושבו האחרון של המוריש ולנסות להגיש ישר צו קיום צוואה לנכסים בחו"ל ולא בישראל??. מישהו אף אמר לי שרשם בישראל מראש לא מוסמך לאשר צוואה הדנה ברכוש בחו"ל ובצו שהוא מוציא מופיע הכיתוב: "צו זה מתייחס אך ורק לישראל" האם זה נכון?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  21:33, 17 באפריל 2016

  כפי שכתבתי כבר מספר פעמים - מומלץ להתייעץ עם מומחה לדיני הירושה במדינה בה הנכסים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.