אף אחד לא מתנגד אך ישנן שתי צוואות סותרות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 08:02, 15 באפריל 2016

  אנחנו משפחה מלוכדת ואימי ז"ל השאירה שתי צוואות סותרות לצערינו. אנחנו לא רוצים להתנגד כדי לא לריב. מה ניתן לעשות. ישנם שתי צוואות סותרות ואף אחד מבני המשפחה לא מגיש התנגדות כדי לא להראות שהוא יוזם מריבה או סכסוך במשפחה. מה יעשה הרשם האם הוא יעביר את הצוואה לבית המשפט או שהוא יפסוק בעצמו במחלוקת. האם רשם חייב להעביר צוואה לבית המשפט כאשר יש צוואות סותרות? מה ניתן לעשות כדי לפתור את הנושא בלי משפט ארוך ומייגע כאשר יש רצון טוב במשפחה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  21:36, 17 באפריל 2016

  בעקרון אין בעיה ואין צוואות סותרות: הצוואה האחרונה בזמן גוברת. לכן יש לבקש את קיומה של הצוואה האחרונה בלבד. א ב ל : במקרה בו הצוואה האחרונה איננה מתייחסת לרכוש מסוים, אך יש התייחסות מפורשת אליו בצוואה המוקדמת יותר, אפשר וצריך לבקש צו קיום גם לצוואה הקודמת יותר. אם הרשם או בית המשפט יסרב לקיים את הצוואה האחרונה בזמן, יש לבקש את קיומה של הצוואה הקודמת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.