להוריש את רכושי לעמותה/עמותות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אברהם

  נשלח ע"יאברהם 22:01, 15 באפריל 2016

  שלום.אני מעונין להבין איך עושים את זה. כלומר-אינני מעונין שמשפחתי תקבל את ירושתי. גם לציין שרוב ברכושי עתיד להגיע אלי בפסיקה משפטית לגבי תביעה על רשלנות רפואית שהגשתי. בנוסף רציתי לדעת מה קורה עם כספיי במידה ואהיה "תלוי" באחרים עד כדי מצב שימונה לי אפוטרופוס(למשל מהמשפחה)? ושאלה אחרונה-איך חותמים בישראל על טופס DNR?שלא להחיות אותי במידת הצורך? ואיך זה מסתכן עם תעוד "אדי "שחתמתי,על מסירת איברים לאחר מותי? ברור לי שצריך ללכת לעו"ד לגבי כול הענינים האלו.אני רק מעונין לקבל מידע על מה שאפשר או מידע כללי.תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  21:43, 17 באפריל 2016

  שלום לאברהם. טוב שהסתפקת רק בשאלות אלו, שכן היריעה קצרה. בעקרון אתה יכול לצוואת את רכושך כרצונך. לשם כך קיים עקרון חופש הציווי. אתה יכול לבחור בין לצוות את רכושך לגוף שקיים כבר, או למדינה. הסברים לא אתן כאן בשל קוצר היריעה, אלא עליך לבוא ליעוץ פרטני. לגבי DNR - הוראה שלא להחיות אותך: יש טופס מיוחד לענין במסגרת חוק החולה הנוטה למות, התשס"ו-2005 ובמסגרת חוק זכויות החולה. חפש ותמצא. מלא את טפסים כראוי והפקד אותם כחוק. כרטיס אדי אינו נוגע לענין שכן הטפסים האלה עוסקים בך עד המוות. תרומת אברים היא לאחר המוות. כרטיס אדי רק מלמד על רצונך לתרום אברים וממילא התרומה מתבצעת רק אחרי המוות או סמוך לו מאוד.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.