הסתלקות מהעזבון ומשיכת כספים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אורית

  נשלח ע"יאורית 12:17, 19 באפריל 2016

  אחי הסתלק מהעזבון לטובתי . בתקופה שלאחר מות האם ולפני ההסתלקות הוא משך סכומים מכספי העזבון . האם זה מבטל את ההסתלקות או משפיע עליה ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  20:44, 21 באפריל 2016

  הסתלקות מירושה נעשית באמצעות הגשת הודעה מתאימה לרשם לענייני ירושה או לבית הדין הדתי שנתן צו ירושה. כדי לענות על שאלתך יש לבדוק מהיכן משך כספים? מי התיר לו זאת? ובאיזה אופן משך הכספים.
  בעקרון מי שהסתלק נראה כאילו לא היה יורש מלכתחילה, כלומר כמי שמלכתחילה לא היתה לו זכות לכספים של המנוח. לפיכך השאלה שלך מצריכה ברורים עובדתיים מדוקדקים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.